Polášek MOTOCENTRUM, Česká Ves

Magneziové nosníky řízení

Naše firma již několik let dodává na motocyklový trh v zahraničí i našim domácím zákazníkům magnesiové „brýle“ pro sportovní modelovou řadu Ducati 748/916/996/998/749/999/848/1098 a 1198. Jako poslední z naší produkce jsme letos na trh uvedli magnesiové nosníky 1199 Panigale s naprosto odlišným technickým řešením. Dříve byly tyto nosníky vyráběny s ofsetem (přesazením – vzdálenost osy otvoru řídící tyče od osy otvorů ramen přední vidlice) standartním 36 mm, nebo racingovým 27 a 30 mm pro optimální nastavení geometrie podvozku s důrazem na lepší ovladatelnost a stabilitu motocyklu při sportovním nasazení a zároveň jako vedlejší produkt byla výrazná váhová úspora proti originálním dílům. Povrch výrobků je ošetřen proti vzdušné korozi chemickým mořením, takže nedochází ke korozi magnesiového materiálu, jako tomu bylo v minulosti u obdobných výrobků. Zmíněné přesazení bylo neměnné a propojení řídící tyče se spodním nosníkem bylo šroubovací jako na orig.dílech. Nynejší provedení je zcela odlišené konstrukce a tento set nyní nabízí nastavení ofsetu od 30 mm (stand.rozměr) až 25 mm s možností odstupňování po 1 mm, tedy 6 odlišných nastavení. Toto technické řešení je realizováno třemi sadami vložek (vždy jedna sada pro 2 rozměry), které jsou pro rychlou a korektní montáž barevně olišeny (AL-natur ofset 30/25, zlaté 29/26, černé 28/27). PŘESTAVITELNÝ SET NOSNÍKŮ Z MAGNESIA VYRÁBÍME JAKO JEDINÁ FIRMA NA SVĚTĚ !!!Změna nastavení je velmi rychlá a není nutné demontovat přední vidlici, stačí jen na zavěšeném motocyklu uvolnit uchycení řídící tyče ze spodního nosníku a kompl.přední vidlici se spodním nosníkem včetně kola jen spustit níže, vyjmout spodní vložku a zaměnit ji za vložku s požadovaným offsetem, vyměnit i vložku na horních brýlích, sesadit zpět a vyrážíte s novým nastavením za „lepšími dosaženými časy “ ……….

V průběhu druhé půli sezóny probíhaly testy v režii Christiana Zaisera (rakouský závodník, trojnásobný vítěz seriálu Alpen Adria cupu, Brno 2:03) na různých evropských okruzích. Chrisovi v Brně nejvíce vyhovovalo nastavení 28 mm. Toto nastavení dávalo zřetelně lepší výsledky v přesnosti řízení a zlepšení stability při akceleraci ze zatáčky. 28mm offset tedy jednoznačně nabízí zlepšené chování podvozku s dosažením lepších časů na kolo s nízkými náklady ve srovnání s aplikacemi různých tuningových řešení.
Stabilita a velmi zlepšená přesnost řízení při průjezdu zatáčkami nabízí jako další vedlejší efekt bezpečnost a lepší koncentraci na brzdné body a optimální stopu.

Ještě jednou mnohokrát díky Chrisovi za jeho rychlá kola a pěkný den strávený při testování na okruhu v Brně.

MAGNESIOVÉ NOSNÍKY 1199 PANIGALE ze zkušební ověřovací serie (nepoužité) za VELMI VÝHODNÉ CENY (na vyžádání). Tyto nosníky můžete použít rovněž jako náhradu za orig.díly ve standartním provozu a dále připravujeme taky možnost kombinace spodních, či horních nosníků s originálním provedení, jak tomu je i u starší modelové řady. Omezená nabídka nosníků i pro starší model.řadu za výprodejové ceny .
PRO MODELOVOU ŘADU 848/1098/1198 PŘIPRAVUJEME SET TĚCHTO NASTAVITELNÝCH MAGNESIOVÝCH NOSNÍKŮ S ROZTEČÍ RAMEN PŘEDNÍ VIDLICE JAKO MÁ 1199PANIGALE – LEPŠÍ OVLADATELNOST , LEPŠÍ CHLAZENÍ BRZDOVÝCH KOTOUČŮ !!!!!!!!!!